Dzięki dofinansowaniu u ze środków Programu Erasmus Plus, nasza szkoła będzie mogła w tym roku realizować projekt: Kompetencje XXI wieku szansą na sukces edukacyjny

Tytuł projektu po angielsku: 21st Century Competences as a Chance for Educational Success

W ramach projektu planujemy mobilność zagraniczną 30 naszych uczniów wraz z 5 opiekunami do szkoły partnerskiej w Grecji

Dzięki projektowi będziemy mogli zrealizować następujące cele:

·        wyrównanie szans uczniów szkoły oraz zaktywizowanie ich i zmotywowanie do dalszej nauki i aktywnego poszukiwania możliwości rozwojowych.

·        poszerzenie świadomości ekologicznej uczniów i zapoznanie się przez nauczycieli z nowymi metodami i narzędziami edukacyjnymi z zakresu ekologii.

·        podniesienie kompetencji językowych uczestników z zakresu języka angielskiego i zmotywowanie ich do dalszej nauki języka poprzez kontakt z przedstawicielami innej kultury

Nasi uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach wspólnie ze swoimi greckimi rówieśnikami. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim wykorzystaniem nowoczesnych technik uczenia się. Uczniowie każdej szkoły zaprezentują swoją szkolę, region i kraj. Zdobędą wiedzę na temat kultury, historii i tradycji drugiego kraju. Szczególny nacisk podczas zajęć będzie położony na poprawę umiejętności językowych naszych uczniów. Położymy nacisk na poszerzanie wiedzy i umiejętności z dziedziny szeroko rozumianej ochrony środowiska i działalności proekologicznej.

ZACZYNAMY REKRUTACJĘ:

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie prosimy o zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie karty zgłoszenia i dostarczenie jej w terminie do 5.05.20022 do sekretariatu szkoły.

Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać u p. Dyrektor oraz wychowawców klas VI-VIII.

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

• Mobilność uczniów do Grecji w ramach projektu: "Kompetencje XXI wieku szansą na sukces edukacyjny" współfinansowanego przez UE