• Dzień książki

• W ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we wtorek 10.05.22 roku w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Bajek.

To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Czytanie bajek to dobra inwestycja w rozwój dzieci.

• Dzień Ziemi

• W naszej szkole, nieco z opóźnieniem, odbył się apel upamiętniający  Dzień Ziemi.

Jest to największe święto świata obchodzone 22 kwietnia od 1970 roku, a tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków,                          z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.

W kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko. Święto  zostało ustanowione. 22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. W  Polsce obchodzimy  je  od 1990 roku.

Dziś spotkaliśmy się po to, by wysłuchać pięknej lekcji na temat ekologii i ochrony naszego środowiska  przygotowanej przez najmłodszych uczniów szkoły pod kierunkiem wychowawców klas:                                p. A. Czarczyńskiej,  p. J. Kowalczyk i p. K. Pilarskiej.

Swym występem uczniowie zainspirowali nas do  aktywnych działań na rzecz naszej planety, do jeszcze większego  życia w harmonii i w zgodzie z naturą.

Troska o Matkę Ziemię to nasz wspólny obowiązek, niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku, więc dbajmy  o Ziemię zawsze i wszędzie, najlepiej  przez 365 dni w roku.