• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W dniu 23 stycznia 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III pod czujnym okiem swoich wychowawców zaprezentowały wspaniały program artystyczny.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, recytowali wiersze, odtwarzali piosenki i tańczyli. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku, widząc i słysząc swoje wnuczęta.

Po części oficjalnej niecodzienni  goście wraz z wnukami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek- o co zadbali rodzice uczniów. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca!!!

Agnieszka Czarczyńska

• Sekrety elektroniki i konstrukcja auta napędzanego gumką recepturką

• Na zajęciach z robotyki uczniowie stali się prawdziwymi konstruktorami. Stworzyli model syreny alarmowej, a także latajacego wiatraka. Budowali również auta z prostych, łatwo dostępnych materiałów. Auta napędzane są za pomocą gumek recepturek. Niedługo szkolne wyścigi :) Powodzenia!