• Życie i kultura w średniowieczu

• W dniu 26 kwietnia b.r. w progach naszej szkoły zawitała grupa rekonstrukcyjna Rekonstrukto. W zaprezentowanym pokazie, artyści z tej grupy, przybliżyli cienie i blaski życia ludzi średniowiecza. Duża liczba faktów, rozmaitych ciekawostek mogła się podobać. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się spora liczba rekwizytów. Miecze, topory, hełmy, zbroje, narzędzia tortur i wiele innych. Uczniowie z wielką śmiałością przymierzali je na siebie, pojedynkowali się i brali udział w próbie miecza. Wszystko to okraszone sporą dawką humoru. Z pewnością była to udana – żywa lekcja historii.

• #szanujeniehejtuje

• 11 maja uczniowie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu improwizowanego w wykonaniu Teatru Komedii Impro w Łodzi. Wydarzenie to odbyło się w ramach II edycji projektu #szanujeniehejtuje realizowanego przez Województwo Łódzkie. Projekt ma ma na celu zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na coraz większy problem "hejtu". Po przedstawieniu uczniowie mogli podyskutować na temat tego zjawiska z psychologiem.

• Spotkanie z policjantem

• W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, w związku ze zbliżającymi się wakacjami zorganizowaliśmy spotkanie z policjantem, który przybliżył zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Rozmawial z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą, kontaktach i zawieraniu znajomości z obcymi, w sieci, sposobach unikania kieszonkowców, bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz wielu innych ciekawych tematach, które warto przypomnieć przed wakacjami.

• Wiwat maj, piękny maj…!

W ostatni piątek kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu uczczono nadchodzące majowe święta. W 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. W asyście pocztu sztandarowego i radosnych pieśni patriotycznych przypomnieli również, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na koniec Pani Dyrektor przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas dni wolnych od zajęć oraz aby również w domach nie zapomnieć o obchodach świąt i wywieszeniu biało – czerwonej flagi.

• Sprzątamy dla Polski

• W dniu 21.04.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w 5.edycji akcji „#Sprzątamy dla Polski”. W każdej z poprzednich edycji wsparło ją około ćwierć miliona Polaków. W inicjatywę zaangażowali się uczniowie kilkuset szkół w całym kraju - wśród nich uczniowie naszej szkoły. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.Ta proekologiczna akcja stanowi dzisiaj jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.Przy pięknej pogodzie uczniowie chętnie zaglądali we wszelkie zakamarki i wysprzątali tereny zielone w najbliższym otoczeniu naszej szkoły.Kinga JarosW dniu 21.04.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w 5.edycji akcji „#Sprzątamy dla Polski”. W każdej z poprzednich edycji wsparło ją około ćwierć miliona Polaków. W inicjatywę zaangażowali się uczniowie kilkuset szkół w całym kraju - wśród nich uczniowie naszej szkoły. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

• Wycieczka do Warszawy

• Uczniowie klas I-VII naszej szkoly uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Celem podróży było zwiedzanie obiektów znajdujących się w naszej stolicy. Po dojechaniu na miejsce uczestnicy wycieczki spacerowali alejkami Łazienek Królewskich. Udało nam się dostrzec pawie stojące przed budynkiem, które chciały pokazać, jakie są piękne, nastroszyły pióra i pozowały do zdjęć.

Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy. Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani tym miejscem. Zobaczyliśmy m.in. szatnie naszych piłkarzy, salę konferencyjną, a także poznaliśmy wiele zakulisowych ciekawostek związanych z przygotowaniem do meczów. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Pałac Kultury i Nauki i oglądanie panoramy Warszawy. Po tych atrakcjach, wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu. Ta wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca naszej stolicy. Organizatorem wycieczki była Pani Agnieszka Czarczyńska

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

• 18.04.2023 r. gościliśmy uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Walentego Widawczyka w Widawie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychłocicach. Powodem tego miłego spotkania był Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, bo lubię” organizowany przez naszą szkołę przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Widawie. Uczestniczy rozwiązywali test dotyczący znajomości wybranej lektury. Poziom wiedzy był bardzo wysoki, gratulujemy zaangażowania i zapraszamy za rok.

• 19 kwietnia - Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023

• Dziś wzięliśmy udział w jedenastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia przypięliśmy żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego