• Dni Bezpiecznego Internetu 2023

•      W tym roku już po raz kolejny nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Chęć uczestnictwa w obchodach DBI zgłosiliśmy na stronie www.saferinternet.pl.

Szkolne obchody DBI w tym roku były realizowane w miesiącu lutym, poprzez wykonanie różnorodnych zadań.

Uczniowie klas: I-III, IV-VI i VII-VIII wzięli udział w zdalnych lekcjach  on-line:

• „Tajemniczy link i kłopotów sto”
            • „Co czyha na naszą prywatność w grach i Internecie?”
            • „Dbam o moja prywatność on-line”

Na zajęciach z informatyki wykonali w PAINT plakaty, ze wskazówkami, jak chronić siebie i swój komputer czy telefon przed zagrożeniami w sieci. Wszystkie prace umieszczone zostały na szkolnym holu.

Przygotowano tematyczną gazetkę ścienną w pracowni komputerowej dotyczącą bezpieczeństwa i zagrożeń       w sieci.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Żyjmy zdrowo i chrońmy Ziemię nie tylko na wiosnę

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął pod hasłem "Żyjmy zdrowo i chrońmy Ziemię nie tylko na wiosnę”.

W przebieg tego dnia zaangażowała się cała społeczność szkolna. Był to dzień realizacji w naszej szkole edukacji prozdrowotnej i proekologicznej oraz ,,Dzień bez plecaka”. Uczniowie klas I-VIII najpierw wykonywali gazetki tematyczne w swoich klasopracowniach i na korytarzu szkolnym. Następnie wszyscy przygotowywali         i konsumowali ,,Kanapki dla niejadka”, które były nie tylko piękne i kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe.         W przygotowanie kanapek włączyli się rodzice naszych uczniów.

Na kolejnej lekcji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII pokazali swoje talenty muzyczne     i taneczne, prezentując tematyczne piosenki z choreografią. Uczniowie VII klasy radośnie i z humorem zaprezentowali przedstawienie ,,Jak to z Marzanną bywało”.

Ostatnie godziny lekcyjne upłynęły przy licznych konkursach sportowych. Nie obyło się oczywiście bez drobnych upominków. Klasy starsze -VII i VIII - wzięły udział w zajęciach profilaktycznych w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej ,,Dopalaczom mówimy STOP-wybieramy zdrowie”.

Był to wyczerpujący, ale jakże radosny i ciekawy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.

M.Szydłowska