• SZKOŁA PAMIĘTA...

•     W dniu 24 października bieżącego roku w ramach akcji „Szkoła pamięta”, uczniowie z klasy 7 Szkoły Podstawowej z Chociwia z opiekunem p. Rafałem Kozakowskim wybrali się na cmentarz do Restarzewa.

W ramach akcji posprzątano groby osób związanych w przeszłości z oświatą na terenie restarzewskiej parafii oraz zbiorową mogiłę poległych w miejscach kaźni i obozach zagłady. Wyrazem pamięci o zmarłych było zapalenie zniczy i odmówienie, krótkiej, cichej modlitwy.

• 15 października Dzień Edukacji Narodowej

• Dziś w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej zamieniliśmy się rolami - nauczyciele zasiedli w ławkach, a uczniowie chwycili za kredę i stanęli przy tablicy, by poprowadzić przygotowaną przez siebie lekcję ulubionego przedmiotu.

„Nowi uczniowie” mogli sobie przypomnieć „stare, dobre czasy”, a „nowi nauczyciele” nieźle natrudzić, by zapanować nad tymi, którzy byli nieco niesforni.

Być może ktoś odkrył w sobie predyspozycje do pracy z dziećmi? Czas pokaże!

Nie zabrakło także kwiatów, drobnych upominków oraz wielu ciepłych i serdecznych słów od naszych kochanych uczniów i Dyrekcji Szkoły.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Widawa Panu Michałowi Włodarczykowi oraz Prezydium Rady Rodziców za pamięć, życzenia, słodkości i piękne kwiaty.

Dziękujemy także rodzicom  i uczniom klasy VIII za przepyszne domowe ciasta upieczone specjalnie z okazji Dnia Nauczyciela.

Mieć takich uczniów i rodziców to wielki skarb.

• Sprzątaliśmy dla Polski

•        W środę 4 października odbyła się VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie i nauczyciele z dużym zaangażowaniem sprzątali tereny zielone w najbliższym otoczeniu szkoły. W ten sposób wyrabialiśmy nawyki odpowiedzialności środowiskowej zgodnie z przysłowiem ,,Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

szkolny koordynator akcji