• Matematyka z Minecraftem i Python Online

• Koduj z Gigantami - warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży

Uczniowie klas: 5, 7 i 8 wzięli udział w Gigantach Programowania - warsztatach z retro programowania. Uczniowie 5 klasy zmagali się z matematycznym torem przeszkód, próbując przedostać się przez armię przeciwników i umiejętnie rozstawione pułapki, by zdobyć skrzynię ze skarbami. Poznając różne matematyczne zagadnienia przeszli tor przeszkód bez żadnych problemów. Natomiast starsi koledzy i koleżanki odbyli podróż w czasie. Tworzyli w języku Python grę, która nawiązywała do gry mastermind.

Warsztaty z programowania to wspaniała lekcja, która pozwoliła zgłębić podstawowe zasady tworzenia skryptów w jednym z najszybciej rozwijających się i najlepiej opłacanych języków programowania na rynku. Zdobyta wiedza umożliwi uczniom dalszą naukę programowania.

Dzięki takim zajęciom uczeń poznaje najważniejsze elementy języka programowania (wyrażenia warunkowe, pętle i zmienne), uczy się wykorzystywać wiedzę matematyczną w  praktyce i poznaje języki programowania, dzięki którym będzie mogło tworzyć własne programy i gry

Nauka programowania rozwija:

·         analityczne i logiczne myślenie

·         umiejętność rozwiązywania problemów

·         kreatywność

A.    Szczepanowska

• Moje pierwsze studio fotograficzne

•       Fotografia to sztuka, która pozwala na uwiecznienie wyjątkowego momentu na zdjęciu. Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna i  wrażliwości. Zajęcia są okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Młodzi ludzie zapoznają się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i komputerową obróbką zdjęć.

Na zajęciach z robotyki i programowania uczniowie klasy 6 i 7 mieli okazję samodzielnie tego dokonać. Każdy sam dobierał rekwizyty, które uwieczniał na „pierwszym” zdjęciu wykonanym lustrzanką. Oto niektóre z nich 😊

• Witamy na Olimpie!

• Lekcja języka polskiego w klasie 5

Jak to cudownie przenosić się w czasie i przestrzeni. Uczniowie klasy 5 za sprawą wyobraźni, pomocy rodziców i babć, na chwilę stali się mieszkańcami Olimpu. Wcielili się w wybrane postaci mitologiczne i opowiedzieli o sobie i swoim życiu. Gratulujemy pomysłów i zaangażowania! Mitologia z Wami to sama przyjemność

• Karnawał zaprasza na bal!

•       Zgodnie z tradycją naszej szkoły tuż przed zasłużonymi feriami  odbyła się zabawa choinkowa. Naszą imprezę otworzyliśmy przedstawieniem pt. „Miód, malina” w wykonaniu uczniów klasy V,  które wzbogaciły występy taneczne klasy II. Dzięki staraniom Rodziców działała kawiarenka, która serwowała przepyszne  wypieki i zapiekanki.

Parada strojów karnawałowych wprowadziła nas w świat magii i baśni, a dyskoteka w karnawałowy nastrój. Wielką radość sprawiła nam wizyta św. Mikołaja, który jak zawsze nie zapomniał o prezentach.

• INNOWACJA PEDAGOGICZNA „ZA KROKIEM KROK” – ZAJĘCIA TANECZNE

• Innowacja jest skierowana do uczniów z klasy II. Realizacja zajęć odbywa się od X 2022 r.

Celem innowacji jest popularyzowanie tańca oraz różnorodnych form tanecznych. Podczas zajęć wykonujemy ćwiczenia muzyczno- ruchowe uwrażliwiające na dynamikę, rytm, tempo, poruszanie się w przestrzeni  oraz doskonalimy umiejętność prezentowania swoich talentów przed publicznością. W czasie trwania innowacji uczniowie poznają różne gatunki muzyczno- taneczne.

Zdobyte umiejętności uczniowie zaprezentowali podczas  uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, rozdania stypendiów w GOK w Widawie oraz Choinki szkolnej.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Czarczyńska