• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 14 października 1773 roku powołano do życia Komisję Edukacji Narodowej. Na pamiątkę  tego wydarzenia obchodzimy co roku Dzień Edukacji Narodowej.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu jak zwykle stanęli na wysokości zadania. W przygotowanym programie artystycznym zaprezentowali sylwetki nauczycieli. Z przymrużeniem oka delikatnie ukazali przywary swoich belfrów. Uczniowie młodszych klas podziękowali za trud edukacji i wychowania w pięknie zaśpiewanych radosnych piosenkach.

            Furorę zrobił jednak pokaz tańca uczniów klasy III przygotowany pod czujnym okiem Pani Agnieszki Czarczyńskiej. Spotkał się on z ogromnym uznaniem i nagrodzony był wielokrotnie gromkimi brawami.

                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                 Rafał Kozakowski

          • Wycieczka do Mandorii

          •       12 października uczniowie naszej szkoły wybrali się do tematycznego parku rozrywki –Mandoria w Rzgowie.

            Ten obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce. Znaleźliśmy tam wiele atrakcji pod dachem, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych. W „Mieście Przygód” atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Obejrzeliśmy film o 4 porach roku  w kinie sferycznym. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

                                                                                                                                                 Agnieszka Szczepanowska

             

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          •                   29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

            Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

            W ramach akcji uczniowie klasy VIII czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas I-III fragmenty wybranych przez siebie książek.

             

            Kinga Jaros

          • Mój kolega robot

          • Robotyka i programowanie dla klas: 5, 6 i 7. Innowacja pedagogiczna z robotyki i kodowania w oddziale przedszkolnym

            Celem zajęć jest wprowadzanie uczniów w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii  poprzez doświadczenia i zabawę z robotami oraz innymi materiałami edukacyjnymi. Podczas programowania rozwijane jest u uczniów logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej. Celem zajęć koła zainteresowań jest by dzieci uczyły się prawidłowo tworzyć kod, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały i odważnie patrzyły na świat.

            Wszechstronność klocków lego, robotów, klocków Modi pozwala na kreatywne rozwiązywanie problemów, ponieważ do każdego z nich można podejść na wiele różnych sposobów. Wytwarza się dzięki temu możliwość dyskusji, która jest kluczem do przełamania obecnych schematów nauczania. We wszystkich częściach zajęć duży nacisk skierowany jest na ekspresję twórczą dzieci. Zapewniają one rozwój nowych zainteresowań oraz są okazją do poznania specyfiki zawodów przyszłości, takich jak: mechatronik, czy informatyk.

            Udział w zajęciach z robotyki i programowania, ma być dla ucznia pierwszym krokiem poczynionym na drodze od fascynacji techniką (mechatroniką) i informatyką (algorytmiką), poprzez rozwój pasji, aż do świadomego wyboru przyszłej pracy zawodowej.

            Agnieszka Szczepanowska

            Lego Masters w klasie 5

            ...wyścigi Genibotów za pomocą aplikacji GeniRobot

            ...programowanie za pomocą kart :)

          • Spektakl „Pan Tadeusz – obrazy”

          •  

            „Śród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju,

            Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju,

            Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany…”

            Czy ktoś z was odgadnie gdzie wybudowany?


            Tak, to Soplicowo w gościnę zaprasza,

            Więc na wycieczkę szkolną  jedzie siódma, ósma  klasa.

             

            „… Właśnie dwukonną bryką wjechał młody panek

            I obiegłszy dziedziniec zawrócił przed ganek…”

             

            To  młody Tadeusz wrócił w rodzinne strony,

            By spędzić czas ze stryjem, odwiedzić  znajomych.

            Serce mu zadrżało na widok pięknej Zosi,

            Ale urocza Telimena też o względy prosi.

             

             Już na wstępie akcji miłosny wątek się plecie

            A jak się skończy, może wiedzieć chcecie?

             

            Warto zatem sięgnąć po dzieło Mickiewicza,

            Które swym kunsztem od dwóch wieków zachwyca.

             

            28 września nasi uczniowie pod opieką p. Katarzyny Nawrot- Raszewskiej i p. Anny Szymańskiej obejrzeli w Zduńskiej Woli spektakl „Pan Tadeusz – obrazy”  w  aranżacji Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Był to dzień pełen atrakcji, a kolejny już wkrótce.