• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• „Szczęśliwej drogi już czas…”

24 czerwca 2022 r. usłyszeliśmy ostatni dzwonek przed zasłużonymi wakacjami. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 otworzył przepiękny polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII oraz VII. Następnie Pani Dyrektor powitała zebranych, bardzo miło było nam gościć wójta Gminy Widawa p. Michała Włodarczyka oraz sekretarza Gminy Widawa p. Agnieszkę Galuś oraz wszystkich obecnych. Dawno już nie mieliśmy możliwości żegnać absolwentów w tak szerokim gronie.

Był małe upominki, łzy wzruszenia oraz całe mnóstwo wspomnień. Uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Rodzice wyróżnionych absolwentów odebrali listy gratulacyjne. Bardzo gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Absolwenci, trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi. Pamiętajcie słowa naszego patrona : „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

• Święto Rodziny i Święto Patrona

•             21 czerwca 2022r. mury Szkoły Podstawowej w Chociwiu rozbrzmiały Pieśnią Szkoły, ten utwór otworzył Święto Rodziny i Święto Patrona. Bardzo cieszymy się, że znów mogliśmy obchodzić tę uroczystość w szerszym gronie. Ten dzień na stałe wkomponował się w kalendarz szkolnych uroczystości, a cała społeczność szkolna i lokalna  dumnie przeżywa to wyjątkowe święto.  Swoją obecnością zaszczycili  nas:  Wójt Gminy Widawa p. Michał Włodarczyk oraz Sekretarz Gminy  Widawa p. Agnieszka Galuś, cieszymy się, że razem z nami byli  absolwenci, rodzice i dziadkowie  naszych uczniów.

Uroczystego charakteru tego dnia dodała Msza Św.  celebrowana   przez proboszcza restarzewskiej parafii -  Bartłomieja Lesiaka.

Po części oficjalnej nie zabrakło miejsca na przekąski, które zapewniły przemiłe panie z GOK-u w Widawie. Wspaniałym dodatkiem były grillowane kiełbaski oraz przepyszne ciasta domowego wypieku przygotowane przez rodziców naszych uczniów.   Smak dzieciństwa ukryty w wacie cukrowej przypomniał się wszystkim, bo w rytm skocznej muzyki poderwaliśmy się do wspólnego tańca.

Artystyczne występy uczniów pozwoliły zgromadzonym spojrzeć na świat przez „okulary wiary” i jeszcze lepiej poznać osobę  patrona szkoły  - Jana Pawła II. Jego nauka i drogowskazy, które po sobie pozostawił towarzyszą  młodzieży w codziennym życiu.  To nasz patron pokazuje nam jak żyć, by być silnym, jak nieść radość i dobro, jak dzielić się nimi z innymi.

Kochamy i szanujemy Go za to, że jest naszym przyjacielem i opiekunem każdej polskiej rodziny. Taki zwyczajny i niezwyczajny Ojciec, z zegarkiem na ręku, zdobywający szczyty, jeżdżący na nartach, znający wiele języków, mający słabość do kremówek i wszystkich dzieci, już od 13 lat błogosławi naszej szkole, która z roku na rok rozkwita i sławi swoje imię w całej Polsce.

Dla szkoły w Chociwiu 13- ty  jubileusz nadania jej imienia Jana Pawła II to wyjątkowy czas sukcesów, bowiem  placówka może poszczycić się budową nowoczesnej  hali sportowej  i wieloma osiągnieciami uczniów oraz  absolwentów szkoły, którzy zajmują miejsca na podium w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wierzymy, że dobra passa nie opuści naszej szkoły przez kolejne długie lata.

Wiwat Patron!

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

•       Przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Widawie zorganizowaliśmy Konkurs Czytelniczy „Lekturowy zawrót głowy”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu wybranych lektur. Konkurowaliśmy z uczniami Szkoły Podstawowej im. Walentego Widawczyka w Widawie. W zmaganiach wzięło udział 13 uczniów. Walka była bardzo wyrównana i o zwycięstwie często zaważyły pojedyncze punkty. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom:

I miejsce – Oliwia Gacka

II miejsce – ex aequo: Emilia Nawrot, Maria Niewiadomska ZS w Widawie

III miejsce – Maja Gulczyńska

W konkursie uczestniczyli:

Karolina Pawlak

Dominika Malinowska

Igor Pokorski ZS w Widawie

Aleksandra Zarzeczna ZS w Widawie

Weronika Raszewska

Oliwia Sicińska

Dominika Woźniak

Wojciech Łyżwa

Julia Zduniak

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez GBP w Widawie. Pięknie dziękujemy.

Anna Szymańska