• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • „Szczęśliwej drogi już czas…”

              24 czerwca 2022 r. usłyszeliśmy ostatni dzwonek przed zasłużonymi wakacjami. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 otworzył przepiękny polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII oraz VII. Następnie Pani Dyrektor powitała zebranych, bardzo miło było nam gościć wójta Gminy Widawa p. Michała Włodarczyka oraz sekretarza Gminy Widawa p. Agnieszkę Galuś oraz wszystkich obecnych. Dawno już nie mieliśmy możliwości żegnać absolwentów w tak szerokim gronie.

            Był małe upominki, łzy wzruszenia oraz całe mnóstwo wspomnień. Uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Rodzice wyróżnionych absolwentów odebrali listy gratulacyjne. Bardzo gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

            Absolwenci, trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi. Pamiętajcie słowa naszego patrona : „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

          • Święto Rodziny i Święto Patrona

          •             21 czerwca 2022r. mury Szkoły Podstawowej w Chociwiu rozbrzmiały Pieśnią Szkoły, ten utwór otworzył Święto Rodziny i Święto Patrona. Bardzo cieszymy się, że znów mogliśmy obchodzić tę uroczystość w szerszym gronie. Ten dzień na stałe wkomponował się w kalendarz szkolnych uroczystości, a cała społeczność szkolna i lokalna  dumnie przeżywa to wyjątkowe święto.  Swoją obecnością zaszczycili  nas:  Wójt Gminy Widawa p. Michał Włodarczyk oraz Sekretarz Gminy  Widawa p. Agnieszka Galuś, cieszymy się, że razem z nami byli  absolwenci, rodzice i dziadkowie  naszych uczniów.

                        Uroczystego charakteru tego dnia dodała Msza Św.  celebrowana   przez proboszcza restarzewskiej parafii -  Bartłomieja Lesiaka.

            Po części oficjalnej nie zabrakło miejsca na przekąski, które zapewniły przemiłe panie z GOK-u w Widawie. Wspaniałym dodatkiem były grillowane kiełbaski oraz przepyszne ciasta domowego wypieku przygotowane przez rodziców naszych uczniów.   Smak dzieciństwa ukryty w wacie cukrowej przypomniał się wszystkim, bo w rytm skocznej muzyki poderwaliśmy się do wspólnego tańca.

            Artystyczne występy uczniów pozwoliły zgromadzonym spojrzeć na świat przez „okulary wiary” i jeszcze lepiej poznać osobę  patrona szkoły  - Jana Pawła II. Jego nauka i drogowskazy, które po sobie pozostawił towarzyszą  młodzieży w codziennym życiu.  To nasz patron pokazuje nam jak żyć, by być silnym, jak nieść radość i dobro, jak dzielić się nimi z innymi.

            Kochamy i szanujemy Go za to, że jest naszym przyjacielem i opiekunem każdej polskiej rodziny. Taki zwyczajny i niezwyczajny Ojciec, z zegarkiem na ręku, zdobywający szczyty, jeżdżący na nartach, znający wiele języków, mający słabość do kremówek i wszystkich dzieci, już od 13 lat błogosławi naszej szkole, która z roku na rok rozkwita i sławi swoje imię w całej Polsce.

            Dla szkoły w Chociwiu 13- ty  jubileusz nadania jej imienia Jana Pawła II to wyjątkowy czas sukcesów, bowiem  placówka może poszczycić się budową nowoczesnej  hali sportowej  i wieloma osiągnieciami uczniów oraz  absolwentów szkoły, którzy zajmują miejsca na podium w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

             Wierzymy, że dobra passa nie opuści naszej szkoły przez kolejne długie lata. 

             Wiwat Patron!

             

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

          •       Przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Widawie zorganizowaliśmy Konkurs Czytelniczy „Lekturowy zawrót głowy”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu wybranych lektur. Konkurowaliśmy z uczniami Szkoły Podstawowej im. Walentego Widawczyka w Widawie. W zmaganiach wzięło udział 13 uczniów. Walka była bardzo wyrównana i o zwycięstwie często zaważyły pojedyncze punkty. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom:

            I miejsce – Oliwia Gacka

            II miejsce – ex aequo: Emilia Nawrot, Maria Niewiadomska ZS w Widawie

            III miejsce – Maja Gulczyńska

             

            W konkursie uczestniczyli:

            Karolina Pawlak

            Dominika Malinowska

            Igor Pokorski ZS w Widawie

             Aleksandra Zarzeczna ZS w Widawie

            Weronika Raszewska

            Oliwia Sicińska

            Dominika Woźniak

            Wojciech Łyżwa

            Julia Zduniak

             

            Nagrody książkowe zostały ufundowane przez GBP w Widawie. Pięknie dziękujemy.

            Anna Szymańska

            Kinga Jaros

          • Przygoda z Tatą

          • Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

            Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

            Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

            Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

            Planowane konkurencje na trasie gry:

            1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

            2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

            3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

            4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

            5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

            6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

            7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

            8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

            9. gra w golfa

            10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

            Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

            Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

          • Dzień książki

          • W ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we wtorek 10.05.22 roku w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Bajek.

            To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Czytanie bajek to dobra inwestycja w rozwój dzieci.

            Kinga Jaros

          • MAJOWE ŚWIĘTA

          • Dziś w Szkole Podstawowej w Chociwiu dookoła biel i czerwień. Nasze barwy ojczyste zdobiły całą placówkę. Flagi dumnie powiewały na maszcie, biało - czerwone kotyliony. Wszystko to było ozdobą uroczystych obchodów nadchodzących świąt państwowych - Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie zaprezentowali krótki program słowno – muzyczny, przypominając okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji – Konstytucji 3-go Maja. Galowe stroje, pięknie zaśpiewane pieśni i wyrecytowane wiersze zbudowały atmosferę patriotyzmu, czci i szacunku wobec dokonań przeszłych pokoleń, którym przyszło żyć w tak trudnych czasach.

            Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chociwiu wspólnie z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli również w gminnych obchodach wyżej wymienionych świąt. Wzięli udział w mszy Świętej
            oraz uroczystym apelu i złożeniu kwiatów pod pomnikiem, jednego z bohaterów tamtych dni, Tadeusza Kościuszki.

          • Dzień Ziemi

          • W naszej szkole, nieco z opóźnieniem, odbył się apel upamiętniający  Dzień Ziemi.                                       

            Jest to największe święto świata obchodzone 22 kwietnia od 1970 roku, a tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

             

            Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków,                          z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.

            W kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko. Święto  zostało ustanowione. 22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. W  Polsce obchodzimy  je  od 1990 roku.

             

            Dziś spotkaliśmy się po to, by wysłuchać pięknej lekcji na temat ekologii i ochrony naszego środowiska  przygotowanej przez najmłodszych uczniów szkoły pod kierunkiem wychowawców klas:                                p. A. Czarczyńskiej,  p. J. Kowalczyk i p. K. Pilarskiej.

            Swym występem uczniowie zainspirowali nas do  aktywnych działań na rzecz naszej planety, do jeszcze większego  życia w harmonii i w zgodzie z naturą.

            Troska o Matkę Ziemię to nasz wspólny obowiązek, niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku, więc dbajmy  o Ziemię zawsze i wszędzie, najlepiej  przez 365 dni w roku.

          • Moja planszówka

          • W dniu  22 marca 2022 roku  został rozstrzygnięty szkolny konkurs ,,Moja planszówka” zorganizowany przez p.Agnieszkę Szczepanowską w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

            Celem konkursu, adresowanego do uczniów klas I-VIII, była promocja idei gier planszowych jako ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, rozwijającego intelektualnie i społecznie.

            Wszystkie gry przygotowane na konkurs były bardzo ciekawe, zostaną przekazane na świetlicę szkolną. 

            Kategoria klas V – VI:

            I miejsce – Maja Ochocka

            II miejsce – Oliwia Sicińska i Zuzanna Palus

            III miejsce – Julia Olczak

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wiele radości przy wspólnej grze😊

          • Dzień Bez Plecaka...

          • i w kolorach wiosennych

            21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, czy Dzień Wagarowicza, ale także Dzień Bez Plecaka. Uczniowie mogli więc przynieść podręczniki i przybory szkolne w czym tylko chcieli. Ich kreatywność nie miała granic.