• Doliny czy kotliny? Pagórki czy wzgórza?

          • Zajęcia praktyczne uczniów czwartej klasy podczas lekcji przyrody.

                                                                                                     K. Jaros

          • GÓRA GROSZA

          • Góra Grosza. Już zebraliśmy, przeliczyliśmy i wysyłamy potrzebującym. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie ❤️

                                                                                                                                                                    A. Szymańska

          • Jabłka, czekoladki i ułamki zwykłe...

          • Dziś na lekcji matematyki w klasie czwartej uczniowie dowiedzieli się co wspólnego mają jabłka, pizza i czekoladki z ułamkami zwykłymi. Kroili jabłka na części, dzielili czekoladki... Teraz już wiedzą że porównywanie ułamków jest proste i "smaczne" :)

                                                                                                                                                     A. Szczepanowska

          • "Szkolne tarapaty" i "Księga życzeń"

          • 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektakli profilaktycznych w wykonaniu aktorów Teatru Magiczna Scena z Krakowa.

             Uczniowie klas I-III i przedszkolaki oglądali „Księgę życzeń”, w której przygody Zosi – Superbohaterki, dziadka oraz wilka nawiązywały do dbałości o zdrowie własne i innych, zawierania i podtrzymywania relacji, szacunku do osób starszych, zdrowego odżywiania, a przede wszystkim do uzależnień związanych z grami i zachęcaniem do aktywnego czytelnictwa.

            Uczniowie klas IV- VIII obejrzeli spektakl pn. „Szkolne tarapaty”, który zawierał treści dotyczące  zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, wpływu grup rówieśniczych na zachowania innych nastolatków, uleganie modzie - aktualnym trendom, nieumiejętności podejmowania racjonalnych decyzji z wieku dorastania, świadomości  zagrożeń wynikających z sięgania po alkohol czy inne używki.

            Spektakle bardzo się uczniom podobały. Aktorom dziękujemy za wspaniałą grę, a GKRPA za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.

                                                                                                                                                                        A.Brocka

          • W wyobraźni możesz wszystko

          • Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Widawie. Tym razem hasło przewodnie brzmiało „W wyobraźni możesz wszystko”. Odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychłocicach oraz Szkoły Podstawowej im. Walentego Widawczyka w Widawie. Stanęli w szranki z naszymi uczniami i rozwiązali test, który tym razem sprawdzał znajomość „Akademii Pana Kleksa” oraz „Klasy pani Czajki”. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom.  A są to:

            W kategorii klas 4-6

            1. Alan Polak
            2. Amelia Młynarczyk
            3. Maja Fortuniak

            W kategorii klas 7-8

            1. Zofia Kaźmierczak
            2. Alicja Wojtysiak
            3. Adrian Gocałek

             

            Brawa za pasję i aktywność!

            Dziękujemy kierownikowi GBP Pani Anecie Krawczyk za pomoc w organizacji wydarzenia oraz ufundowanie atrakcyjnych nagród.

                                                                                                                                                 A. Szymańska

          • Prezentacja oferty edukacyjnej

          • W poniedziałek 25.03.2024 r. ofetę edukacyjną uczniom ósmej klasy zaprezentowali przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach. Dziękujemy za przekazanie nam cennych informacji. 
            Kinga Jaros
             

          • Szukamy wiosny

          • Dziś klasa I była na spacerze po okolicy. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny i uczyliśmy się zasad poruszania się w grupie w terenie.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca cała nasza szkoła witała wiosnę! Dzień ten rozpoczęliśmy od prezentacji artystycznej dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów wszystkich klas. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Ziemi, co dzieci podkreśliły w swoich występach. Następnie uczniowie starszych klas przygotowywali stroiki na jarmark Widawski, młodsze uczestniczyły w zawodach sportowych. Starsi także pokazali swoją aktywność fizyczną w rozgrywkach piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Wszyscy wiosennie ubrani wspaniale uczyli się tego dnia, świetnie się bawiąc.

          • Wielkanocne zwyczaje, obyczaje i tradycje w moim regionie

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs literacki zorganizowany przez bibliotekę szkolną "Wielkanocne zwyczaje, obyczaje i tradycje w moim regionie” został rozstrzygnięty. Jak zawsze możemy polegać na naszych wspaniałych uczniach. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna.

            I miejsce Nikola Sekieta klasa VII ,,Wielkanocne Alleluja”

            II miejsce Maja Ochocka klasa VIII ,,Wielkanoc”

            III miejsce ” Julia Olczak klasa VII ,,Wielkanocne tradycje”, Adrianna Werner klasa VI ,,Święta”

            Wyróżnienie Amelia Młynarczyk klasa V ,,Wielkanoc”

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

            Kinga Jaros

          • PLANETARIUM

          • W poniedziałek 04.03.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII wzięli udział w mobilnym planetarium. W specjalnym namiocie w kształcie kopuły widzowie zostali zabrani w niezwykłą podróż po wspaniałych miejscach w kosmosie. 
                                                                                                                                                                   Kinga Jaros
             

          • Co mnie w życiu cieszy?

          • 12 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, w Widawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastyczno – profilaktycznym pn. „Co mnie w życiu cieszy” zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie naszej szkoły również zostali nagrodzeni. W kategorii klas I –III nagrody otrzymali: Emil Bartoszek –kl. I- I miejsce, Lena Olczak – kl. III – II miejsce. W kategorii klas IV – VI Nadia Świstek  z kl. VI otrzymała wyróżnienie. W kategorii najstarszych uczestników kl. VII – VIII : I miejsce zajęła ucz. kl. VIII- Maja Ochocka, a III miejsce ucz. kl. VII Julia Olczak. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                                                         A. Brocka

          • Poznajemy zawody - spotkanie z weterynarzem

          • 12 marca 2024 r. uczniowie klas I- III uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem weterynarii p. Filipem Budzyńskim.

            Celem tej wizyty było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Pan Filip opowiedział dzieciom, jak wygląda jego strój do pracy, na jakie choroby najczęściej chorują zwierzęta oraz przybliżył sposoby ich leczenia. 

            Uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć podstawowe narzędzia pracy weterynarza. 

            Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. 

            Dziękujemy panu Filipowi Budzyńskiemu za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie cennej lekcji, która pozwoliła uczniom poznać ten ciekawy zawód. 

                                                                                                                                           Agnieszka Czarczyńska

          • Pokaz historyczny – „Powstanie styczniowe”

          • W dniu 5 marca b.r. w murach naszej szkoły gościliśmy członków grupy rekonstrukcyjnej Rekonstrukto. Artyści zaprezentowali pokaz historyczny pod tytułem „Powstanie styczniowe”. Treści pokazu rozszerzono, sięgając do przyczyn upadku państwa polskiego, rozbiorów i wcześniejszych powstań kościuszkowskiego i listopadowego. Całość dopełniły stroje, broń i wiele ciekawych rekwizytów z epoki. Uczniowie mieli okazję wcielić się w postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, czy szeregowych żołnierzy biorących udział w zrywach niepodległościowych. W ocenie wszystkich uczestników była to ciekawa i pełna niezapomnianych wrażeń żywa lekcja historii.

                                                                                                                                                           Rafał Kozakowski

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • W dniu 23 stycznia 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

            W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III pod czujnym okiem swoich wychowawców zaprezentowały wspaniały program artystyczny.

            W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, recytowali wiersze, odtwarzali piosenki i tańczyli. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku, widząc i słysząc swoje wnuczęta.

            Po części oficjalnej niecodzienni  goście wraz z wnukami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek- o co zadbali rodzice uczniów. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca!!!

                                                                                                                                                         Agnieszka Czarczyńska